Blog Turu 2.Gün – Mart Menekşeleri – Sarah Jio | Yorumlar

pr_01_671_max
Kitap Telvesi’in yorumu:
Gerçekten şahaneydi.. Benden tam puan aldı. Aslında kitabımız her klasik aşk romanı gibi başlıyor ama daha sonra araya öyle gizemli olaylar giriyor ki dudağınız uçukluyor.. Kısacası ben çok beğendim.. Püskül detayı verilmiş ayracı olsun, kapağı olsun , karakterleri olsun hepsi benden tam not aldı.. Mümkünse alın okuyun ve sakın ön yargıyla yaklaşmayın derim =)
Kitabımız Emily Wilson’un eşi Joel’in evi terk ediş sahnesi ile başlıyor. Yazının devamı için tıklayın.
Kitap Aşığı’nın yorumu:
Emily’nin eşi tarafından terk edilmesiyle başlıyor kitap. Emily başka bir kadına tercih edilmiştir. Yakın arkadaşının tavsiyesi üzerine kafasını dağıtmak için büyük Yengesi Bee’nin yaşadığı Bainbridge adasına g. er. Yengesinin evinde kaldığı odada kırmızı kadife kaplı bir günlük bulur. Günlüğü eline alır ve okumaya başlar…

İlk okumaya başladığımda orta seviyede bir kitap olduğunu düşünsem de okudukça bu fikrim değişti. Kitaptaki günlük olayı çok hoşuma gitti. Yazının devamı için tıklayın.

Kitap Avcısı’nın yorumu:
Aldatıldığını öğrenmiş, kocasından boşanmış ve patlama yapan ilk kitabından sonra 8 yıldır düzgün bir şey yazamayan içi kırgınlıklarla dolu bir kadının hikâyesi bu. Üzerine titrediği kocasının hala başka bir kadınla ilişki yaşadığını sindirememiş ve gittikçe umutsuzluğa kapıldığı bir anda küçüklüğünün geçtiği sakin bir ada evinde yaşayan halasının çağrısı almasıyla değişiyor hayatı. Hikâye bulmak için gittiği yerde kendi hikâyesi hakkında bir şey bilmediğini de fark ediyor.
Okurken keyif aldığım, bir solukta okunabilecek kitaplardan. Gizem, tarih ve aşkı harmanlayan yazar aynı anda hem geçmişi hem de günümüzden anlatıyor. Yazının devamı için tıklayın.
Kördüğüm Hayaller’in yorumu:
Seri değildir.

Yorumum spoiler içerebilir!
Turumuza hoş geldiniz 🙂
Kitap gerçekten güzel ve akıcıydı. Emily nasıl Esther’ın hikayesini merak ederek günlüğü okuyorsa ben de aynı merak ve heyecanla kitabı okuyordum. İtiraf edeyim, Esther’ın hikayesini merak etsem de tek istediğim Emily’nin mutlu olduğunu görmekti…
Kitap size daha başlangıçta bir hüzün veriyor. Bunun nedeni sevgili baş karakterimiz Emily’nin kocasıyla ayrılıyor olmasıdır. Hem de onu hala sevdiği halde. Peki bu kadar seviyorsa neden ayrılıyor derseniz, … Yazının devamı için tıklayın.
Kitap Sayfaları’nın yorumu:
Bir kadının yüreği sırlarla dolu bir denizdir…”
Kitabın arka kapağında yazan bu cümle Mart Menekşelerini çok iyi ifade ediyor bence.
Emily Wilson – baş karakterimiz – kocasının başka bir kadınla aldattığını öğrenince çok üzülür ama bir tek göz yaşı bile dökmez. Bunun üzerine en yakın arkadaşı olan Annabelle ona buradan bir süreliğine uzaklaşıp, dinlenmesini ve kendine gelmesini söyler.
Aşk, Tarih, ve Gizem… Daha nasıl bir şekilde anlatılabilirdi ki!!  Yazının devamı için tıklayın
Kahve Kokulu Kitap’ın yorumu:
”Her kadının yüreği sırlarla dolu bir denizdir” diyor yazar. Sahiden öyle değil mi? Her kadının  yüreği bir denizdir. Kimisi dalgalarında boğulur, kimisi dalgalarıyla başa çıkar.
Emily Wilson, aldatılmış bir kadındır. Huzurunu arayan Emily, Mart ayını Bainbridge adasında yengesi Bee ile geçirmek ister. Ama hesaba katmadığı bir şey var. O da adanın gizemli havası ve odasında bulduğu kırmızı kadife kaplı günlük…
Mart Menekşeleri, içinizi ısıtacak sıcacık bir roman. Kimi zaman kahramanlara sinirlencek, kimi zaman bağlanacaksınız. Yazının devamı için tıklayın.
Tuğçe’nin Kitaplığı’nın yorumu:

Sarah Jio’nun ilk romanı Mart Menekşeleri, Emily ve Emily’nin Bainbridge Adasındaki ailesinin; gizemli ve etkileyici hikayesini konu alıyor.

Emily, ilk kitabı en çok satanlar listesine girmiş, kitabı filme çevrilmiş ancak sonrasında yeni bir şey üretememek gibi bir sorunu olan bir yazardır. Bu sorun yetmiyormuş gibi, bir de kocası kendisini bir başka kadın için terk etmeye karar vermiştir. Evlerini boşaltma ve boşanma evraklarının imzalanması ile başlayan roman,…

Hem gizemi hemde aşkı barındıran Mart Menekşeleri, belki çok büyük bir edebi eser değil ama kesinlikle keyifli bir kitap. Sıcacık içeceğiniz ile sıcacık battaniyenizin altında, rahat koltuğunuzda merakla ve hızla okuyacağınız bir kitap daha. Yazının devamı için tıklayın.

İşte tur takvimimiz;

29 Aralık 2012 (Saat – 12:30 itibariyle)

Yazar Tanıtımı –http://kahvekokulukitap.blogspot.com
Kitap Tanıtımı – http://kitapsayfalarii.blogspot.com/
Ön Okuma – http://kordugumhayaller.blogspot.com/
Kitap Trailer –  http://kordugumhayaller.blogspot.com/

30 Aralık 2012 (Saat – 12:30 itibariyle)

Alıntılar – http://gokkusagindakisonrenk.blogspot.com/ ve http://kitapasigi.blogspot.com/
Yazar Söyleşi – http://tugceninkitapligi.com/
Kitap Çekilişi – http://asabibakire.blogspot.com
Kitap Yorumu – 8 blog* birden…
Başka Bloglarda Neler Yazılmış  –http://kitaptelvesi.blogspot.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s